19-letni imigrant pobił metalowym prętem swoją dziewczynę, ponieważ sądził, że kobieta jest w ciąży. Chce zwolnienia z więzienia, aby „kontynuować kształcenie”

2300
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Wydarzenie miało miejsce rok temu. 19-letni imigrant zaprosił swoją dziewczynę na spacer, ponieważ sądził, że ta jest z nim w ciąży. Podczas przechadzki, kiedy para znalazła się w parku, imigrant uderzył dziewczynę kilkakrotnie w głowę metalowym prętem.

Dziewczyna z poważnymi obrażeniami została znaleziona w parku dopiero dzień później. Sprawca został zatrzymany kilka dni później – wraz z nim policja aresztowała także drugiego 20-letniego mężczyznę, ten jednak twierdził, że był jedynie świadkiem sceny, dlatego pozostał tylko poddany kontroli policyjnej.

Zachowanie imigranta tłumaczyła jego prawniczka: „Mój klient miał bliski związek z tą dziewczyną. Komunikują się ze sobą za pomocą mediów społecznościowych”. Powiedziała również, że jej klient chciał tylko „odwieść dziewczynę od zatrzymania dziecka.”
Kontrowersje w sprawie wywołał podany przez imigranta wiek. Zdaniem wielu osób, wygląda on na dużo starszego. Pewien francuski portal opisał go jako “młodego człowieka, wysokiego, z imponującą budową, który wydaje się starszy niż podany przez niego wiek”.

Imigranta od momentu zatrzymania przebywa w areszcie. Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Uchodźca postanowił jednak opuścić więzienie wcześniej decydując, że zamierza kontynuować edukację. Wniosek imigranta został odrzucony.

Źródło: medianarodowe.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny