Abp Stanisław Gądecki: „W kwestii uchodźców, najważniejszym punktem odniesienia nie może być interes państwa czy bezpieczeństwo narodowe, lecz jedynie człowiek”

1007
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Podczas konferencji prasowej podsumowującej 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, abp Stanisław Gądecki spotkał się z dziennikarzami w Warszawie. 

Arcybiskup zszokował polaków swoją postawą dotyczącą kwestii przyjmowania uchodźców, jak twierdzi duchowny: „W podejmowaniu kwestii uchodźców ubiegających się o azyl najważniejszym punktem odniesienia nie może być interes państwa czy bezpieczeństwo narodowe, lecz jedynie człowiek”.

Jak podkreśla Gądecki, w odniesieniu do migrantów i uchodźców, Kościół katolicki kieruje się zasadą, że wszyscy ludzie są dziećmi jednego Boga.

Duchowny odniósł się jeszcze do statystyk podających, że 63 proc. Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców: „Choćby nawet 99 proc. było przekonanych, że nie wolno ich przyjmować i im pomagać, to my to wszystko bierzemy pod uwagę, ale tym się nie kierujemy. Nami kieruje ewangelia i chcielibyśmy, żeby ewangelia w kraju katolickim ludźmi kierowała”

Abp Gądecki zmieścił na swoim Twitterze wpis z oficjalnego profilu Episkopatu, zacytowany w nim fragment wypowiedzi, brzmi już znacznie łagodniej i rozsądniej. Całość wystąpienia duchownego, możecie znaleźć tutaj.

Źródło: wrealu24.pl, gazetaprawna.pl, wiadomosci.dziennik.pl, episkopat.pl, twitter.com/abp_gadecki

Obserwuj sioe.pl na Twitterze