Adam Nergal Darski: „O, k**wa, imigranci! Brońmy się! Tymczasem, bez imigrantów nie będzie ewolucji”

22201
Fot. YouTube.com/KERRANG!

Adam Nergal Darski, lider zespołu Behemoth, w rozmowie z Magazynem TVN24 wyraził  swoją opinię na temat chrześcijan, obecnej władzy a także imigrantów.
„Przyjmuję Lucyfera i szatana, identyfikuję się z nimi, bo uważam, że są to archetypy najbliższe naszej naturze. Człowiekowi dużo bliżej jest do upadłego anioła niż do nieskalanych, tłuściutkich cherubinków, które na sklepieniach świątyń latają z małymi pindolkami i łukami wokół swego omnipotentnego stwórcy” – mówi Nergal – „To chrześcijaństwo ustanowiło grzech. Musiało znaleźć kozła ofiarnego, czyli diabła, bo wiadomo, że potrzebny jest wróg – w ten sposób można kontrolować ludzi. Dzisiaj robi to też PiS. Potrzebna jest im wyraźna granica – liczy się tylko czarne i białe. Na to, co jest pomiędzy i jest najciekawsze, nie ma już miejsca”

Darski w rozmowie z dziennikarzem wypowiada się również na temat imigrantów, którzy jego zdaniem są potrzebni do ewolucji.

„Wzbudza się w nich strach: „O, k**wa, imigranci! Brońmy się!” – to bardzo prosta metoda, ale jak widać skuteczna. Motłoch kupuje ten prymitywny populizm. Tymczasem, bez tych imigrantów, nie będzie ewolucji.” – mówi lider zespołu Behemoth

W dalszej części rozmowy Nergal opisuje chrześcijan jako niemyślące zwierzęta, którym w zrozumieniu świata ma pomóć twórczość artysty: „Tworzenie tabu i wyrazistych wrogów powoduje, że człowiek zaczyna się bać. Kiedy boi się śmierci, dostaje alternatywę – może żyć wiecznie, ale tylko jeśli postępuje wedle określonych zasad. Otrzymuje zestaw gotowych odpowiedzi, a ponieważ z natury jest istotą leniwą, to nie lubi myśleć. Skupia się na konsumpcji, jedzeniu, ru***niu i defekacji, a cała metafizyczna czy duchowa sfera dzieje się już bez jego udziału – bardzo wygodne. To, co robię ja, i moja twórczość jest strzałem w pysk, który ma obudzić człowieka z tego letargu.”

Źródło: wdolnymslasku.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny