Afrykański migrant atakuje włoskiego pracownika centrum azylowego, ponieważ nie ma Wi-Fi

552
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)
Wsparcie / darowizny

Dwudziestosześcioletni migrant z Senegalu zaatakował pracownika centrum azylowego w  mieście Cassino po tym, jak wcześniej poskarżył się, że nie ma Wi-fi, donosi włoska gazeta „Ciociaria Oggi”.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Mężczyzna ciągle pytał o sygnał Wi-Fi i wykazywał groźne zachowanie, gdy jego prośby pozostały bez odpowiedzi. Kilka chwil później postanowił zaatakować pracownika ośrodka.Na szczęście poszkodowany nie został poważnie ranny. Zachowanie imigranta zgłoszono policji.

To nie jest pierwszy spór związany z Wi-Fi w mieście Cassino. Wcześniejsze osoby ubiegające się o azyl protestowały przed lokalnym posterunkiem policji z powodu braku dostępu do sieci Wi-Fi.

Burmistrz Carlo Maria D’Alessandro z Cassino, powiedział, że chce wprowadzić nowe środki bezpieczeństwa po wielu tego typu incydentach. W mieście bowiem wykazano wzrost nadużyć narkotyków i brutalnych przestępstw.

„Podejmujemy wszelkie niezbędne działania, aby chronić mieszkańców” – podkreślił. „Sfinansowaliśmy projekt w wysokości 850 000 euro, który umożliwi, między innymi, aktywację i instalację nowych kamer połączonych bezpośrednio z salami operacyjnymi policji” – powiedział burmistrz.

Źródło: voiceofeurope.com