Amazon zgodził się finansować Muzułmańską Fundację ds. Badań i Rozwoju (MRDF), której wiodący ideolog popiera małżeństwa dzieci, obrzezanie kobiet i kamienowanie za cudzołóstwo

1595
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Amazon zgodził się finansować brytyjską organizację charytatywną Muzułmańską Fundację ds. Badań i Rozwoju (MRDF), której wiodący ideolog popiera małżeństwa dzieci, obrzezanie kobiet i kamienowanie za cudzołóstwo. W ramach programu charytatywnego internetowy gigant będzie przekazywał darowizny tej organizacji, ilekroć jej zwolennicy kupią produkty przez Amazon.

Muzułmańska Fundacja ds. Badań i Rozwoju została opisana przez rządową komisarz ds. ekstremizmu, Sarę Khan, jako „główna organizacja salaficka w Wielkiej Brytanii”. Salafici dążą do wprowadzenia totalitarnego systemu religijnego, w którym prawem jest szariat, a cała władza (ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza) jest w rękach sądów szariackich. Pozycja „niewiernych” jest określona zgodnie z ich radykalną interpretacją Koranu i hadisów, taką jaka stosowana jest w praktyce w Arabii Saudyjskiej czy Państwie Islamskim.

Źródło: wprawo.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny