Amerykańska studentka otrzymała polecenie opuszczenia Szwecji, gdy przez moment jej saldo bankowe spadło poniżej 10 126 $

1264
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Podczas gdy studenci zagraniczni mogą być deportowani, Szwecja przyjmuje dżihadystów z otwartymi ramionami. Amerykańska studentka, Miranda Andersson, otrzymała polecenie opuszczenia Szwecji, gdy przez krótki czas nie miała dość pieniędzy na koncie bankowym.Andersson, która studiuje na Uniwersytecie w Uppsali, przekazała część posiadanych pieniędzy na konto swoich rodziców w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie, saldo jej konta spadło poniżej (10 126 $), jest to kwota, którą studenci zagraniczni powinni mieć na koncie bankowym, aby uzyskać zezwolenie na pobyt.

Andersson powiedziała The Local, że czuje się „bardzo sfrustrowana”. Dziewczyna dodaje również: „To bardzo kłopotliwe, aby zajmować się szkołą i wszystkim, co dzieje się w tym samym czasie. Chciałam się uczyć i zdobyć stopień naukowy i czuję, że w Szwecji nie chcą, żebym to zrobiła. ”

Tymczasem dla dżihadystów w Szwecji pomoc wygląda zupełnie odwrotnie. „Program rehabilitacji” w mieście Lund chce dawać byłym bojownikom ISIS mieszkania, zatrudnienie i wsparcie finansowe.

Źródło: voiceofeurope.com

Obserwuj sioe.pl na Twitterze