Andrzej Duda podczas wizyty w Nowej Zelandii: „W Polsce nie ma żadnych działań antyimigranckich. My po prostu nie zgadzamy się na to, żeby przymusowo przywożono do nas ludzi”

5382
Fot. Youtube.com/Punkt Widzenia TV

Andrzej Duda rozpoczął w środę wizytę w Nowej Zelandii. Spotkał się tam z Patsy Reddy – gubernatorem kraju i premier Jacindą Ardern. Podpisane zostało też kilka umów o współpracy. Jeden z dziennikarzy obecnych na konferencji, zadał prezydentowi Dudzie kontrowersyjne pytanie: „Jak może pogodzić swoją politykę antyimigrancką i antyuchodźczą” z tym, że w Wellington spotka się z Polakami, którzy w 1944 r. zostali przyjęci przez rząd Nowej Zelandii.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

„W Polsce nie ma żadnych działań antyimigranckich. My po prostu nie zgadzamy się na to, żeby przymusowo przywożono do nas ludzi i to jest wszystko” – odparł prezydent Duda.

Prezydent Duda dodał również „Mylna jest próba kojarzenia sytuacji Polaków, którzy przyjechali do Nowej Zelandii z uchodźcami czy imigrantami, którzy obecnie przyjeżdżają do Europy. Polacy chcieli przyjechać do Nowej Zelandii i Polacy, którzy mieszkają w nowej Zelandii, zdecydowali się na życie tutaj, to była ich decyzja. To zupełnie co innego niż przymusowa relokacja, czyli przymusowe przywiezienie do kraju i zmuszenie do tego, by w nim przebywać.”

Źródło: medianarodowe.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny