Biali farmerzy z RPA szukają możliwości osiedlenia się na Węgrzech. Delegacja afrykanerów została przyjęta przez László Toroczkaia

1633
Fot. Facebook.com/laszlotoroczkai/

Burmistrz miasta Ásotthalom na Węgrzech, László Toroczkai, przyjął w czerwcu delegację Burów z Południowej Afryki, która przybyła na Węgry, aby zbadać możliwość osiedlenia się.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

László Toroczkai po odbytej wizycie opublikował na swoim Facebookowym profilu zdjęcie z gośćmi, oraz tekst podsumowujący wizytę delegacji z RPA. Założyciel HVIM (Ruchu Młodzieżowego 64 Komitetów) pisze pod opublikowanym przez siebie zdjęciem: „Po długich przygotowaniach przybyła pierwsza delegacja Burów z Południowej Afryki. Przeprowadzamy tutaj inspekcję granicy, ale dyskutujemy ta że o możliwościach gospodarczych – przede wszystkim współpracy rolnej i większej wymianie afrykanersko-węgierskiej oraz o sprawach politycznych. Dziesiątki tysięcy Burów szuka nowego domu na świecie z powodu skrajnego rasizmu, dyskryminacji i nie dającego się utrzymać bezpieczeństwa publicznego, a Europa  jest wspólnikiem. Chciałbym, aby nasz kraj był pierwszym w Unii Europejskiej, który zacznie oferować im schronienie w przyszłości, ponieważ mają oni europejskie korzenie i są prześladowanymi chrześcijanami.”

Źródło: dzienniknarodowy.pl, facebook.com/laszlotoroczkai/

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny