Błaszczak: Polska nie powinna przyjmować imigrantów z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, bo to nie są uchodźcy”

989
fot. P. Tracz/KPRM / flickr.com (Public Domain)

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, wystąpił ostatnio w TVP Info. W programie, poruszono m.in. kwestię przyjmowania uchodźców, przez inne kraje.

W TVP Info odniesiono się, do niechętnie nastawionego do podejmowania jako swoich „gości” imigrantów, Kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, oraz duńskiej minister ds. imigracji Inger Stojberg, która w ostatnio często cytowanej wypowiedzi, wyraziła swoje zadowolenie, z przynoszących pozytywne skutki zaostrzonych przepisów imigracyjnych w Danii.

Jak podkreślił Błaszczak: „Kryzys migracyjny objawia się tym, że dochodzi do zamachów terrorystycznych na zachodzie Europy, ale jest to też związane z poziomem życia. Na zachodzie Europy praktycznie w każdym dużym mieście są dzielnice, które stanowią enklawy (…), gdyż ci ludzie nie integrują się ze społecznością europejską i próbują narzucić własną wrażliwość społecznościom europejskim.(…) Polska nie powinna przyjmować imigrantów z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, bo to nie są uchodźcy. Polska powinna pomagać rzeczywistym uchodźcom i to robi”

Źródło: rp.pl

Obserwuj sioe.pl na Twitterze