Bojownicy ISIS zamordowali parę pragnącą udowodnić, że wszyscy ludzie są dobrzy i życzliwi

2557
Fot. cbsnews.com

Jay Austin i Lauren Geoghegan, 29-letni Amerykanie, postanowili udowodnić, że wszyscy ludzie są życzliwi i mili. Zrezygnowali z pracy i udali się w rowerową podróż dokoła świata. Austin (weganin) i Geoghegan (wegetarianka) dokumentowali swoją podróż w mediach społecznościowych. Przez całą podróż starali się wykazać, że ludzie są z natury dobrzy.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

„Czytasz gazety i wierzysz, że świat jest wielkim, przerażającym miejscem. Ludzie, jak mówi narracja, nie zasługują na zaufanie: ludzie są źli, ludzie są źli. Nie kupuję tego. Zło jest wymyśloną koncepcją, którą stworzyliśmy, aby poradzić sobie ze złożonością ludzi, którzy mają wartości, przekonania i perspektywy inne niż nasze własne … Ogólnie rzecz biorąc, ludzie są życzliwi. Czasami zainteresowani sobą, czasami krótkowzroczni, ale życzliwi. Hojni, wspaniali i mili”- pisał Austin.

29 lipca br. Austin i Geoghegan podróżowali przez Tadżykistan. Jak informuje CBS News, rowerzyści zostali staranowani przez samochód, z którego następnie wysiadło pięciu mężczyzn i zadźgało nożami Amerykanów oraz dwójkę towarzyszących im rowerzystów ze Szwajcarii i Holandii. Dwa dni później ISIS opublikowało wideo przedstawiające tych samych mężczyzn siedzących przed czarną flagą ISIS. Patrzyli w kamerę i przysięgali zabijać „niewiernych” – informuje New York Times.

Materiał przygotowany przez CBS News możecie zobaczyć TUTAJ

Źródło: wprawo.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny