Bono z wizytą w Parlamencie Europejskim: „Powinniśmy siąść do stołu z naszymi afrykańskimi parterami i podbić świat”. Lider U2 spotkał się m.in. z Donaldem Tuskiem

11551
Fot. twitter.com/donaldtusk

Bono, lider irlandzkiego zespołu U2, spotkał się wczoraj z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim oraz szefami grup politycznych. Podczas spotkania lider zespołu opowiedział się za imigracją z Afryki. Jest to jego zdaniem napływ imigrantów to szansa dla Europy, która się starzeje.

„Europa to nie tylko bank centralny, nie tylko euro i nie tylko nasze instytucje. Europa to nasze życie, nasza historia, nasza kultura, Europa to nasi piosenkarze”mówił podczas spotkania Antonio Tajanim

„Ludzie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa. Rozumiem to. Jednak ja jestem zafascynowany tym, co dzieje się na sąsiednim kontynencie. Widzę ogromne możliwości. (…) 2 mld ludzi w Afryce podczas gdy my stajemy się starsi i siwi, oni są młodsi i bardziej energiczni. Podczas gdy Ameryka jest na wakacjach jeśli chodzi o kwestie wielkich idei, powinniśmy siąść do stołu z naszymi afrykańskimi parterami i podbić świat” – twierdzi Bono.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w pełni zgodził się ze słowami muzyka. Podczas swojej wizyty, lider irlandzkiego zespołu spotkał się również z Donaldem Tuskiem, który  zamieścił na swoim Twitterze zdjęcie z muzykiem. Na opublikowanej fotografii obaj Panowie wskazują na wiszący na ścianie plakat z napisem „Konstytucja”.

Źródło: medianarodowe.com, twitter.com/donaldtusk

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny