Burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb: Wszyscy muzułmanie są przynajmniej w części salafitami

114
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Burmistrz Rotterdamu Ahmd Aboutaleb stwierdził niedawno podczas wywiadu dla holenderskiego radia NPO, że: „Każdy muzułmanin jest trochę salafitą, jeżeli chce żyć jak Mahomet.” Zapytany czy sam czuje się salafita odparł : „Tak. Wszyscy muzułmanie są przynajmniej w części salafitami.”

Burmistrz przyznał również, że JEST DŻIHADYSTĄ, choć interpretuje to pojęcie zupełnie inaczej, niż radykalni dżihadyści dopuszczający się zamachów: „Codziennie wstaję o 7 rano, by robić coś dobrego dla miasta. To jest dżihad w czystej formie.” Wywiad wywołał prawdziwą burze w Holandii. Szef Partii Wolności Geert Wilders napisał na swoim Twitterze podsumowanie wywiadu z burmistrzem: „Marokański burmistrz Rotterdamu otwarcie nazwał siebie salafitą. Salafita na czele drugiego co do wielkości miasta Holandii to hańba i zagrożenie. Powinien zostać natychmiast usunięty ze stanowiska.”

Salafizm jest bowiem skrajnie konserwatywnym ruchem. Jego religijno-polityczne założenia powstały na podstawie islamu sunnickiego. Jego wyznawcy dążą do „powrotu do jego pierwotnych źródeł”, ich celem jest odrzucenie wszystkiego i przebudowa systemu, państwa, społeczeństwa według własnych zasad na bazie Koranu.

Źródło: medianarodowe.com, wmeritum.pl, fronda.pl