Czy Polska odstąpi od międzynarodowego porozumienia o migracji? Minister Brudziński: „Będę rekomendował premierowi odstąpienie od porozumienia”

2473
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

– Będę rekomendował premierowi Morawieckiemu odstąpienie od porozumienia Global Compact (GCM), którego podpisanie miałoby nastąpić w grudniu w Marrakeszu – zadeklarował minister Joachim Brudziński podczas szczytu G6 w Lyonie poświęconego m.in. problemom migracyjnym i zagrożeniom bezpieczeństwa narodowego.

Minister Brudziński oświadczył też, że „projekt porozumienia GCM nie gwarantuje bezpieczeństwa dla Polski. Może również stanowić zachętę do podejmowania nielegalnej migracji”.

 

Global Compact for Migration (Globalny Pakt na rzecz Migracji) został uzgodniony przez 192 państwa członkowskie ONZ i stanowi narzędzie do realizacji ideologii multi-kulti. Rząd premiera Morawieckiego przystąpił do tego porozumienia, natomiast przeciw przyjęciu dokumentu zdecydowanie wypowiedziały się Węgry nazywając go „ekstremalnie proimigracyjną deklaracją”, która ma na celu „dalsze inspirowanie imigracji” i tworzenie nowych tras imigracji, zamiast koncentrować się na tym, jak można ją powstrzymać.

 

Źródło: wprawo.pl, twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny