Na biurko prezydenta USA trafił projekt, zgodnie z którym imigranci pobierający zasiłki nie mieliby szans na otrzymanie zgody na stały pobyt

401

Donald Trump od początku swojej prezydentury określił jasno, że zamierza ograniczyć ilość imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Na biurko prezydenta trafił projekt, zgodnie z którym imigranci pobierający zasiłki, nie mieliby szans na stały pobyt – pisz „Washington Post”.

„Administracja (Donalda Trumpa – Red.) zobowiązuje się do tego, żeby chronić amerykańskich podatników. Musimy mieć pewność, że imigranci, którzy do nas przybywają są samowystarczalni” – twierdzi rzeczniczka departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych, Katie Waldman.

Ustawa nie dotknęłaby nielegalnych imigrantów, z którymi Donald Trump walczy w inny sposób, utrudni natomiast innym możliwość uzyskania pozwolenia na stały pobyt.

Poza przypadkami uchodźców wojennych itp., władze mogą automatycznie odrzucać wnioski osób ubiegających się o pozwolenie na stały pobyt, które zamiast pracować, zamierzają utrzymywać się z zasiłków.

Źródło: nczas.pl

Obserwuj sioe.pl na Twitterze