Dziennikarskie śledztwo wykazało problemy w Niemczech z powodu powracających bojowników Państwa Islamskiego pozostających na wolności!

459
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Jak wynika z artykuły zamieszczonego w serwisie internetowym Deutsche Welle, państwo niemieckie ma coraz więcej problemów w związku z powracającymi do kraju bojownikami tzw. Państwa Islamskiego. Z danych opublikowanych przez Federalny Urząd Kryminalny wynika, że od roku 2012 z kraju wyjechało ponad 960 mężczyzn oraz kobiet, aby walczyć w szeregach Państwa Islamskiego. Władze państwa niemieckiego uważają, że ze względu na rychły upadek i likwidację IS do kraju zaczną powracać w dużej ilości byli islamscy bojownicy.

Sytuacja jest bardzo zła, ponieważ dziennikarskie śledztwo przeprowadzone przez pracowników tygodnika „Der Spiegel” i radia Bayerischer Rundfunk do więzienia trafia bardzo mała część powracających bojowników. Śledztwo wykazało, że spośród 25 osób, które niedawno wróciły z Syrii bądź Iraku do Bawarii, zaledwie trzy osoby trafiły do aresztów. Podobna sytuacja ma miejsce w innych landach.

Władze starają się wytłumaczyć tym, że w przeważającej większości brakuje dowodów, ale także świadków, którzy mogliby zeznawać przecie bojownikom IS. Można więc przypuszczać, że sytuacja w kolejnych miesiącach jedynie pogorszy się.

Źródło: dw.com
AC

Obserwuj sioe.pl na Twitterze