Emmanuel Macron oskarżył przywódców Polski i Węgier o „okłamywanie” swoich obywateli na temat Unii Europejskiej

3085
Fot. Youtube.com

W piątek z oficjalną dwudniową wizyta przybył na Słowację prezydent Francji Emmnuel Macron. Już pierwszego dnia spotkał się z pro-unijną publicznością w Bratysławie. Mężczyzna skrytykował przywódców Polski i Węgier za „okłamywanie” swoich obywateli na temat Unii Europejskiej.

Jak stwierdził Macron: „Na Węgrzech i w Polsce niektórzy z politycznych liderów igrają z nieakceptowalnym pomysłem: kiedy słucham ich porównujących Brukselę z Moskwą w starych (sowieckich) czasach, to jest to szalone i nie do zaakceptowania. Okłamują swoich obywateli. Kiedy widzę duże billboardy z napisem” Nie dla Brukseli” lub” Stop Brukseli, zadaję sobie pytanie: co oni robią?”

Macron dodał również, że „Europa nie jest supermarketem” i państwa ze wschodniej części bloku nie mogą wybierać spośród podstawowych wartości tych, które im pasują.

Francuz uderzył także w reformę sądownictwa w Polsce, Macron wyraził nadzieję, że  „polski rząd podejmie niezbędne kroki w celu rozwiązania problemów naświetlonych przez Komisję i jej partnerów”

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny