Erdogan ostrymi słowami skrytykował decyzje Sebastiana Kurza o zamknięciu meczetów i deportacji muzułmańskich imamów. Prezydent Turcji grozi Europie wojną

5215
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)
Wsparcie / darowizny

Prezydent Recep Tayyip Erdogan ostrymi słowami skrytykował decyzje Sebastiana Kurza dotyczącą zamknięcia meczetów w Austrii i deportacji radykalnych imamów finansowanych z zagranicy. Mężczyzna zapowiedział, że Turcja zareaguje odpowiednio na podjęte kroki i zagroził Kurzowi odwetem.

„Ogłaszają, że chcą wygnać z Austrii naszych duchownych. Naprawdę myślicie, że pozostaniemy bezczynni, gdy robicie coś takiego? To przecież oznacza, że i my będziemy zmuszeni coś przedsięwziąć” – grozi Erdogan.

Jak twierdzą eksperci, decyzja Sebastiana Kurza może stać się wiodącym tematem tegorocznej kampanii wyborczej. W sobotę wieczorem podczas spotkania z wyborcami prezydent Ergodan oświadczył: „Działania podjęte przez kanclerza Austrii to krok wciągający świat w nową wojnę między Krzyżowcami i Półksiężycem”.

Przypomnijmy również, że władze Austrii zakazały organizacji spotkań i agitowania na swoim terytorium w związku ze zbliżającymi się w Turcji wyborami.

Źródło: wrealu24.pl

Koszulka Stop islamiskim terrorystom