Francuski minister edukacji: „Język arabski to piękny język literatury”. Czy język arabski stanie się obowiązkowym przedmiotem w europejskich szkołach?

2430
Fot. Twitter.com

Jean-Michel Blanquer, francuski minister edukacji tłumaczy, że w w europejskich podstawówkach dzieci już wkrótce będą uczyć się jeżyka arabskiego, ponieważ  „wprowadzenie dodatkowych zajęć z arabskiego ograniczy zachowania ksenofobiczne i ekstremistyczne.”

Pomysł tej wywołał oburzenie ugrupowań prawicowych, jak twierdzi Nicolas Dupont-Aignan z prawicowego ugrupowania Powstań Francjo: „Nie możemy pozwolić na dalszą islamizację i arabizację naszego kraju. Musimy to przerwać, a takie lekcje jeszcze to pogłębią.”

Oburzenia nie kryją również politycy z Frontu Narodowego Marii Le Pen, Louis Aliot jeden z członków tego ugrupowania mówi: „Opowiadam się za zwiększeniem godzin nauczania języka francuskiego, dla tych osób, które przybyły tu z obcych krajów. To będzie dla nich korzystniejsze, bo dzięki temu będą mogli normalnie pracować i się rozwijać. Wspieranie nauki arabskiego tylko będzie ograniczało uczniów nie pochodzących z Francji do ich kultury pochodzenia.”

Źródło: stefczyk.info

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny