Guy Verhofstadt: „Węgierski i polski rząd mogą budować zamknięte i nieliberalne społeczeństwa, tylko na zewnątrz UE”

455
fot. twitter.com

„W UE nie ma miejsca dla krajów, które biorą unijne pieniądze, chcą uczestniczyć w jednolitym rynku, ale odrzucają nasze wspólne wartości” – oświadczył wczoraj w Brukseli szef grupy liberalnej w PE Guy Verhofstadt.

Polityk wypowiedział się, na zorganizowanej przez jego frakcję konferencji: „Demokracja, praworządność i prawa podstawowe w UE. Zabezpieczenie wartości wspólnotowych”. Poseł namawiał zebranych do „rozsądnego” nakładania na kraje sankcji, aby przez „popełniane przez rządy krajów błędy”, nie cierpieli obywatele. Podczas wystąpienia padło również stwierdzenie, że w UE nie ma miejsca dla krajów [Polska i Węgry – przyp. red.], nie dostosowujących się do norm i reguł przyjętych przez Unię za słuszne. Politykowi chodziło m.in. o walkę o demokrację, oraz nieprzyjmowanie uchodźców.

„Musimy uważać na narrację oparte na tak zwanych „wartościach narodowych”, które są używane do maskowania rasistowskich kampanii nienawiści podsycających lęk przed migrantami i uchodźcami”. – czytamy na Twitterze polityka.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, niezalezna.pl, twitter.com/guyverhofstadt

Obserwuj sioe.pl na Twitterze