Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości! Warszawska Policja: „Nie było żadnych rozmów ze strony Prezydent m. st. Warszawy z Komendantem Stołecznym Policji odnośnie zakazania Marszu Niepodległości”

3007
Marsz Niepodległości 2017/ fot. PAP/Radek Pietruszka

Jak stwierdziła na specjalnie zwołanej konferencji Hanna Gronkiewicz-Waltz: „Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm.Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości, stąd moja decyzja o zakazie marszu.”

Jak dodaje Waltz: ” Dwukrotnie pisałam do ministra Ziobry w sprawie delegalizacji ONR, a wiemy że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu.”

Co ciekawe, jak podaje rmf.24.pl: „Jako pierwszy powód odwołania marszu prezydent Warszawy wymieniła sytuację kadrową w policji. Gronkiewicz-Waltz sugeruje, że policja nie poradzi sobie ze skutecznym zabezpieczeniem zgromadzenia.”

Co na to warszawska policja? Na twitterowym profilu Policji Warszawa został opublikowany wpis o następującej treści: „Nie było żadnych rozmów ze strony Prezydent m. st. Warszawy z Komendantem Stołecznym Policji odnośnie zakazania Marszu Niepodległości. Nie było żadnych pytań odnoście zabezpieczenia marszu z naszej strony. Informacja ta jest dla nas ogromnym zaskoczeniem.”

W kolejnym poście @Policja_KSP dodaje: „Prezydent m. st. Warszawy nie kontaktowała się z Komendantem Stołecznym Policji na temat absencji chorobowej policjantów oraz planowanych działań. Jeszcze dzisiaj rozmawialiśmy z organizatorami wszystkich zgromadzeń o ich zabezpieczeniu.”

Źródło: dzienniknarodowy.pl, rmf24.pl, twitter.com/policja_ksp

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny