Gruzja: Zatrzymano trzy osoby podejrzane o związki z terrorystami

111
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Jak podają gruzińskie media, 26 Grudnia 2017 roku w wąwozie Pankisi graniczącym z rosyjską Czeczenią zatrzymano trzy osoby podejrzane o związki z Czeczenem Ahmadem Czatajewem. Został on zabity 22 Listopada, podczas trwającej 20 godzin akcji antyterrorystycznej w Tbilisi. Czatajewa zidentyfikowały jako organizatora potrójnego ataku terrorystycznego tureckie media. Zamach miał miejsce 28 Czerwca 2016 roku na lotnisku w Ataturka (Stambuł). Zamachowcy samobójcy zabili wtedy 47 osób, rannych zostało 160. Jak podaje turecki dziennik „Hurriyet” Czatajew był szefem komórki ISIS w Stambule.

Pomoc udzielana terrorystom przez zatrzymane we wtorek osoby, miała polegała na zaopatrzeniu grupy Czatajewa w dużą ilość broni i amunicji. W ramach przeprowadzonej akcji, w jednym z przeszukiwanych domów znaleziono „znaczną ilość” broni.

W dniu zatrzymania trzech podejrzanych o współpracę z Czatajewem osób, gruzińskie służby bezpieczeństwa ujawniły, że ze zgromadzonych podczas śledztwa dowodów i nagrań wynika, że Czatajew wraz ze współpracownikami planowali przeprowadzić kolejne zamachy terrorystyczne na misje dyplomatyczne w Gruzji i Turcji.

Źródło: radiomaryja.pl