Imigrant, który pobił człowieka na śmierć, został skazany na „trening” radzenia sobie z agresją

1916
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)
Wsparcie / darowizny

W Bergisch Gladbach, tuż nieopodal niemieckiej Kolonii, grupa nastoletnich imigrantów postanowiła poszukać przygód. 19-letni Ahmet R. obrał za swój cel przechodzącego obok Niemca, który w wyniku pobicia przez uchodźcę doznał poważnego uszkodzenia u podstawy czaszki.

Napadnięty Thomas K. trafił do szpitala, w wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł następnego dnia. Niemiec miał żonę i dwójkę dzieci w wieku 9 i 13 lat.

Sprawca został schwytany. Prokuratura wnioskowała o ukaranie imigranta wyrokiem 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Sędzie Bergisch Gladbach stwierdziła jednak: „być może istnieją oczekiwania, że sprawca powinien cierpieć, jak cierpią poszkodowani, ale nie jest to główny cel postępowania karnego”. Kobieta dodała również, że więzienie mogłoby działać na zabójcę demoralizująco.

W efekcie 19-letni Ahmet został skazany na 2 lat w zawieszeniu, 10 godzin prac społecznych w tygodniu, obowiązkową terapię radzenia sobie z agresją oraz badania na obecność narkotyków we krwi.

Wyrok, który zapadł wstrząsnął opinią publiczną: „Musimy nauczyć naszych sędziów, że nie są pedagogami ani opiekunami w przedszkolu stwierdził poseł Alternatywy dla Niemiec.

Źródło: nczas.com

Koszulka Stop islamiskim terrorystom