Izraelskie służby udaremniły zamachy islamskich fundamentalistów w Europie, w tym zamachy przy użyciu lotnictwa cywilnego!

824
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Premier Izrael Benjamin Netanjahu podczas konferencji, która odbyła się w hotelu King David ogłosił, że izraelskim służbom specjalnym udało się przeszkodzić w organizacji kilkunastu zamachów terrorystycznych, w tym udaremniono porwania samolotów, które miały uderzyć w europejskie miasta.

W trakcie swojego wystąpienia premier stwierdził, iż „Dzięki naszym służbom wywiadowczym dostarczyliśmy informacje, które powstrzymały kilkadziesiąt poważnych ataków terrorystycznych, wiele z nich w krajach europejskich”.

Dodał także, że „Niektóre z nich mogły być masowymi atakami najgorszego rodzaju, jakich doświadczyła Europa na swoim terytorium, ponieważ – co gorsza – pociągały one za sobą zamachy z udziałem lotnictwa cywilnego. Izrael temu zapobiegł, a tym samym pomógł uratować życie wielu Europejczykom”.

Premier Izraela nie podał szczegółów związanych z udaremnieniem zamachów, ale stwierdził, że „Poza walką z terroryzmem Państwa Islamskiego wymierzonym w europejskie miasta, Izrael także uniemożliwia grupie stworzenie drugiej twierdzy w Egipcie”.

Netanjahu stwierdził także, że „Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że Izrael jest najpotężniejszą rodzimą siłą na Bliskim Wschodzie, która walczy z radykalnym islamem”.

Źródło: timesofisrael.com, pch24.pl
AC

Obserwuj sioe.pl na Twitterze