Kanada: Uniewinniono 40-letniego pedofila, ponieważ jest imigrantem: „Nie wiedział co robi, pochodzi z innego kręgu kulturowego”

8104
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Sąd w kanadyjskim Edmonton uniewinnił 40-letniego Syryjczyka, Hajj Soleimana, od zarzutów ataków seksualnych na 6 nastoletnich dziewczynek. W uzasadnieniu zapisano, że mężczyzna nie wiedział co robi, ponieważ pochodzi z „innego kręgu kulturowego”. 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Imigrant przybył do Kanady w 2015 roku. Mężczyzna stanął przed sądem oskarżony o molestowanie seksualne nastolatek na basenach parku wodnego w Edmonton. Ofiarami imigranta były dziewczynki w wieku od 13 do 15 lat. Postawiono mu łącznie 12 zarzutów.

Sędzia uwolnił jednak imigranta od wszystkich zarzutów twierdząc, że pochodzi on z innego kręgu kulturowego, a w związku z tym, że ma cudzoziemski wygląd, ofiary mogły źle rozpoznać sprawcę. Ponadto oskarżony miał „ograniczone możliwości obrony, ponieważ nie zna angielskiego” i cała rozprawa musiała być tłumaczona dla niego na język arabski, co poniekąd mogło wpłynąć na obronę.

Po ogłoszeniu wyroku, dwie z pośród sześciu ofiar przebywających na sali rozpłakały sie, natomiast sam imigrant uścisnął w sądzie swoją żonę i wrócił z nią do domu, w którym czekała na niego szóstka dzieci.

Źródło: nczas.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny