Katolickie dzieci zmuszone do nauki muzułmańskich pieśni w austriackiej szkole podstawowej

1663
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)
Wsparcie / darowizny

W szkole podstawowej w Linz katolickie dzieci zostały zmuszone do zapamiętania i recytowania islamskich piosenek w ramach muzułmańskiego Ramadanu, za odmowę zaangażowania się w inicjatywę, dzieciom groziła kara.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

„Byliśmy w drodze do domu, gdy mój syn nagle zaczął śpiewać „Allah, Allah ” – mówi zszokowana matka jednego z uczniów – „Nauczył się tego w szkole i musiał to zaśpiewać na zajęciach. Czułam się jakbym dostała w twarz!”

„Mamo, musimy się zaangażować. Nauczyciel powiedział, że jeśli tego nie zrobimy, będziemy musieli udać się do dyrektora, a wtedy będzie kara” – próbował wytłumaczyć się syn kobiety.

Jak twierdzi matka chłopca, nie ma nic przeciwko muzułmańskiemu Ramadanowi, ale każdy uczeń powinien mieć możliwość rezygnacji z udziału w tego typu zajęciach.

Według opowieści chłopca, islamski nauczyciel religii przyszedł do dzieci w klasie i kazał  nauczyć się odpowiednich pieśni śpiewanych w okresie Ramadanu, ponieważ cała klasa musi świętować ważny dla muzułmanów okres Ramadanu. Niestety to nie pierwszy przypadek związany z narzucaniem islamu dzieciom i młodzież uczęszczającym do austriackich szkół.

Źródło: voiceofeurope.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas ostatnio wywiadami.