Komenatrz o imigrantach zamieszczony na Facebooku przez dyrektora szwedzkich kolei, kosztował mężczyznę posadę

6385
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Nie jest żadną tajemnicą, że co najmniej 80% imigrantów, przybyłych do Szwecji, podających się za nieletnich, to w rzeczywistości dorośli ludzie. Udział w dyskusji na ten temat kosztował dyrektora szwedzkich kolei (SJ) stanowisko.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Jak donosi Fria Tider, szefa SJ oburzył fakt, że na początku tego roku szwedzki parlament postanowił dać 9000 imigrantom z Afganistanu, podającym się za dzieci będące bez opieki, prawo pobytu w kraju. Mężczyzna postanowił wziąć udział w dyskusji, która wywiązała się w tym temacie na Facebooku jednego z liderów partyjnych. Dyrektor kolei zasugerował, że być może imigranci podający się za małoletnich rzeczywiście nie są dziećmi i pieniądze, które idą na ich opiekę, można by wydać na coś innego.

W rezultacie mężczyzna został wezwany „na dywanik” i w skutek atmosfery jaka zapanowała na miejscu postanowił zrezygnować z pełnionego stanowiska.

Jak twierdzi Monica Berglund, zastępca dyrektora ds. komunikacji SJ: „Nie jest możliwe posiadanie takiego systemu wartości, jeśli się chce pracować dla SJ.” Według kobiety firma kieruje się „humanistycznym” systemem wartości, co jest niezgodne z tym, co napisał były dyrektor kolei.

Źródło: magnapolonia.org

 

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny