Komitet Praw Człowieka ONZ poinformował, że Chińczycy przetrzymują w swoich anty-ekstremistycznych ośrodkach 2 miliony muzułmanów

1865
fot. flickr.com /Freedom House (Public Domain)

W trakcie dwudniowego posiedzenia w Genewie, Komitet Praw Człowieka ONZ poinformował, że „istnieją wiarygodne doniesienia”, iż ​​Chiny przetrzymują milion Ujgurów w „anty-ekstremistycznych ośrodkach”.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Członek Komitetu ONZ ds. Eliminacji Dyskryminacji Rasowej, Gay McDougall, powiedziała, że niepokoją ją doniesienia, iż ​​Pekin „zamienił autonomiczny region ujgurski w coś, co przypomina wielki obóz internowania”. Chiny do tej pory nie zareagowały na oskarżenia.

Jak twierdzi były więzień, 42-letni Omir Bekali, w wywiadzie opublikowanym przez brytyjski dziennik „The Independent”: „Presja psychiczna jest ogromna, gdy trzeba krytykować siebie, potępić swoje myślenie.”

Mężczyzna został aresztowany bez procesu i dostępu do prawnika. Był zmuszany do zrzeczenia się swoich przekonań, musząc wychwalać partię komunistyczną. W obozie przed posiłkami złożonymi z zup warzywnych i bułeczek więźniowie musieli intonować: „Dziękuję za Partię! Dziękuję Ojczyźnie! Dziękuję prezydentowi XI!”

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny