Lesbos: 78-letni Grek strzelał do włamywacza z ośrodka dla uchodźców: „Jesteśmy gotowi wziąć prawo w swoje ręce!”

3691
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Jak podaje lokalna, recka gazeta „Lesvosnews”, w ubiegłym tygodniu 78-letni Grek zamieszkujący wyspę Lesbos, na której mieści się cieszący się złą sławą obóz dla uchodźców Moria, został aresztowany przez policję za oddane kliku strzałów do 16-letniego imigranta. 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Grek przyznał, że postrzelił uchodźcę, kiedy zauważył go na terenie swojej posiadłości. Jak twierdzo oskarżony, nie miał zamiaru zabijać młodego włamywacza.

Rodzina młodego Syryjczyka zapewnia, że 16- latek wdarł się na teren posiadłości starca, aby uciec przed masową bójką, która wywiązała się pomiędzy Afgańczykami i Arabami z obozu, małoletni imigrant chciał się ponoć schronić.

Grek, który strzelał do uchodźcy, w przeszłości wiele razy padał ofiarą włamań dokonywanych przez imigrantów. Po aresztowaniu mężczyzny, pod budynkiem sądu zebrał się tłum ludzi, popierających oskarżonego. Był wśród nich lider lokalnej społeczności Morii, Nikos Trakellis, znany m.in. z protestu głodowego przeciwko władzy, która nie reaguje na przestępstwa popełniane przez imigrantów. Mężczyzna podczas głodówki ostrzegł grecki rząd, że mieszkańcy są gotowi wziąć prawo w swoje ręce, ponieważ czują się porzuceni.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny