Na lotnisku Modlin zatrzymano Syryjczyka ze sfałszowanym polskim dowodem osobistym

995
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

6 lipca na warszawskim lotnisku Modlin, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca. Mężczyzna przyleciał samolotem z Aten i próbował dostać sie na terytorium Polski, posługując sie podrobionym dowodem osobistym.  Syryjczyk był przekonany, że kupił za 4 tys. euro hiszpański dokument potwierdzający jego tożsamość. 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Według informacji podanych przez funkcjonariuszy, dowód osobisty został wykonany na wzór polskiego dokumentu potwierdzającego tożsamość, jednak zawierał błędy ortograficzne i literówki.

Mężczyzna przyznał sie za zarzucanych ma czynów tłumacząc, że jest obywatelem Syrii i planuje udać sie do Niemiec. Jak informuje cudzoziemiec, dowod osobisty zakupił w Atenach za 4 tys. euro. Jak podaje serwis dzienniknarodowy.pl: „Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz przepadek dowodu rzeczowego w postaci polskiego dowodu osobistego.” Wszczęto również z urzędu postępowanie administracyjne zobowiązujące Syryjczyka do powrotu do kraju.

Źródło: dzienniknarodowy.pl 

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny