Netflix wycofał się z projekcji filmu o islamskim antysemicie Louisie Farrakhanie

436
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Po fali licznych protestów, medialny gigant, Netflix wycofał się z projekcji filmu o islamskim antysemicie Louisie Farrakhanie. Mężczyzna jest przywódcą separatystycznej organizacji czarnych muzułmanów Nation of Islam.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Farrakhanie jest islamskim radykałem znanym z licznych antysemickich wypowiedzi. Mężczyzna odniósł się m.in. do znanej z Biblii “Synagogi Szatana”, wielokrotnie utożsamiając szatana z Żydami: „„Kiedy czytasz, że Bóg powiedział Żydom, aby słuchali i byli posłuszni, i mówią: ‚Ja słucham, a jestem nieposłuszny’ – to jest Szatan. [Żydzi] otwarcie sprzeciwiają się Bogu. Taki Żyd pogrąży wraz z sobą cały świat. (…) Czy wiecie, że wielu z nas, którzy udają się do Hollywood szukając szansy, musi poddać się seksowi analnemu i wszelkiego rodzaju rozpuście, a oni dają ci za to maleńką rolę? Nazywa się to kanapą do castingu. Rozumiecie, to jest żydowska władza.”

Po wycofaniu się z projekcji filmu, rzecznik Netflixa wydał na antenie Fox News oświadczenie, dotyczące zaprzestania produkcji dokumentu: „Ten film nie zostanie pokazany na Netflixie. Z powodu wewnętrznego nieporozumienia wyglądało na to, że jego projekcja jest zaplanowana, ale tak nie jest. Przepraszamy za wszelkie zamieszanie.”

Źródło: medianarodowe.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny