Nielegalni imigranci w Polsce! Afgańczycy zatrzymani na A4

2341
fot. Afghanistan Matters, Constantin Mireanu of Romania. / flickr.com (CC BY 2.0)

Dziś na parkingu przy autostradzie A4, policja zatrzymała dwóch Afgańczyków. Jak poinformował rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Rafał Potocki, 18 i 15-letni Afgańczycy podali swój wiek, czas podróży i stwierdzili, że nie mają przy sobie dokumentów.

Według zeznań zatrzymanych, byli w podróży od 9 dni. Podróżowali autostopem z Bułgarii do Niemiec. Imigranci, zostali przekazani w ręce Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach. Według ustaleń, uchodźcy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Funkcjonariusze Straży Granicznej dotarli do informacji, że Afgańczycy złożyli wnioski o ochronę międzynarodową w Bułgarii. Tam zostały pobrane od nich odciski linii papilarnych, które zostały zarejestrowane w systemie „Eurodac”. Zgodnie z danymi z systemu, podany przez imigrantów wiek nie jest prawdziwy. Oboje są pełnoletni.

Zgodnie z rozporządzeniem Unijnym Dublin III, nielegalni imigranci wrócą do Bułgarii, gdzie odpowiednie służby ustalą jak udało im się dotrzeć do Polski.

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info,

 

Obserwuj sioe.pl na Twitterze