Nielegalni imigranci pozwali do sądu Donalda Trumpa, który nie chce wpuścić ich do USA

5682
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Kilku nielegalnych imigrantów należących do karawany, która maszerowała do USA z państw Ameryki Centralnej, pozwało Donalda Trumpa do sądu. Twierdzą, że niewpuszczenie ich na teren USA jest złamaniem amerykańskiej konstytucji.

Zbiorowy pozew został złożony przez 12 obywateli Hondurasu (w tym 6 dzieci), którzy próbują dostać się do USA i wystąpić tam o azyl. Pozew został skierowany przeciwko Donaldowi Trumpowi oraz organom administracji mającym wpływ na kwestie migracji: ICE, Departament Sprawiedliwości czy Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Imigranci twierdzą, że postępowanie prezydent USA łamie piątą poprawkę do konstytucji,  zapewniającą każdemu sprawiedliwy proces.

Osobom, które złożyły pozew nie podoba się również pomysł Trumpa, aby zbudować miasteczka namiotowe w pobliżu granicy, w których mieliby przebywać nielegalni imigranci oczekujący na proces. Ich zdaniem miasteczka takie nie będą posiadały wygód takich jak klimatyzacja czy toalety, co z kolei jest naruszeniem umowy Flores, która reguluje warunki w jakich można internować nielegalnych imigrantów.

Źródło: stefczyk.info

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny