[WIDEO] Niemcy: 20-letnia Polka ruszyła na pomoc kobiecie, którą próbował zgwałcić muzułmański imigrant

97881
Fot. Nw.de

Reportaż TVP INFO: https://www.tvp.info/39555893/21letnia-polka-uratowala-niemke-przed-gwaltem-ale-sama-zostala-ranna

Jak poinformował we wtorek rzecznik miejscowej policji Michael Kötter, 25-letni marokański imigrant w niedzielny ranek próbował zgwałcić młodą kobietę na drodze przebiegającej pod mostem kolejowym w Bielefeld w Nadrenii-Północnej Westfalii. Muzułmanin zaatakował ofiarę od tyłu, pchnął ją na ziemię i wciągnął w krzaki.

Kobiecie pomogły 20-letnia Polka i 20-letnia Włoszka, przyjaciółki ocaliły ją przed gwałtem, a może nawet śmiercią.

Jak twierdzi Włoszka: „Wracałyśmy z dyskoteki do stacji, kiedy usłyszałyśmy hałasy za mostem w krzakach a potem wołanie o pomoc.” Młode kobiety zainteresowały się krzykami i postanowiły sprawdzić co się dzieje. W krzakach znalazły kobietę i leżącego na niej smagłego mężczyznę. „Można było zrozumieć, że tego nie chciała” – dodaje Włoszka.

Wtedy młoda Polka krzyknęła do imigrant: „Zejdź z niej!” Popchnęła mężczyznę w krzaki, pomogła ofierze wstać i lekko popchnęła ją w stronę swojej włoskiej przyjaciółki. Kiedy Marokańczyk wstał, uderzył ją w twarz pięścią ale zdał sobie sprawę, że ma teraz tylko jedną opcję: ucieczkę.

„Chciałam zatrzymać tego faceta, chciałam go powstrzymać przed ucieczką” – mówi Polka, która rzuciła się za muzułmaninem w pogoń. Dziewczynie udało się dogonić napastnika, kiedy kradł rower. Wtedy jednak wyciągnął nóż i zranił Polkę w palec dłoni. W międzyczasie jednak pojawiła się policja, a chutliwy muzułmanin jest już za kratkami aresztu.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Materiał wideo TVP INFO:

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny