Niemcy/ Chemnitz: 9-letnie dzieci imigrantów grożą innym uczniom szkoły nożami

4670
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Jak donosi niemiecki portal TAG24: Dwoje dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Karola Darwina w Chemnitz twierdzi, że 9-letni chłopcy z rodzin imigranckich grozili innym uczniom nożami.

W szkole, o której mowa 54% dzieci ma pochodzenie imigranckie, dlatego zaistniała sytuacja wywołała wśród rodziców i nauczycieli niepokój. Boją się oni o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do danej placówki.

Andreas Lindner, ojciec jednej z dziewczynek, która poinformowała go o zdarzeniu mówi: „Powiedziała, że dwóch chłopców ze środowisk imigranckich grozi innym chłopcom nożami”

Rzecznik Państwowego Urzędu ds. Edukacji i Szkoły, Roman Schulz, potwierdził w rozmowie z dziennikarzami portalu, że opisane przez dzieci zdarzenie faktycznie miało miejsce. W związku z zaistniałą sytuacją, przez dwa dni sprawdzano w szkole rzeczy należące do dwóch uczniów klasy przygotowawczej dla dzieci imigrantów. Nic jednak nie znaleziono.

Jak twierdzi Schulz: „W tym tygodniu odbędzie się rozmowa z czterema uczniami, ich rodzicami i nauczycielami klasowymi, a szkoła dostarczy list do rodziców potwierdzający, że dzieci nigdy nie były zagrożone w szkole i że nie było ataków nożem”.

Źródło: magnapolonia.org

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny