Niemcy: policja mimo ostrzeżeń służb, wypuściła na wolność groźnego islamistę

504
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Niemiecka policja wypuściła na wolność nielegalnego imigranta, Tunezyjczyka Fathima Bena M. Stało się tak pomimo faktu, że niemieckie służby uznają mężczyznę za niebezpiecznego.

Fathi Ben M. został niedawno aresztowany. Mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku, podczas handlu narkotykami w Berlinie. Imigrant jest również podejrzany o kontakty z radykalnymi Islamistami.

Według spekulacji niemieckich mediów, Fathi Ben M. posługuje się różnymi tożsamościami. Władze próbowały deportować go z kraju już parę razy – bezskutecznie. Po ostatnim zatrzymaniu mężczyzny, ku zaskoczenia wszystkich został on zwolniony z aresztu. Z powodu „małej ilości narkotyków”, którymi handlował uznano, że nie istnieją podstawy do jego dalszego zatrzymania.

Ze względu na analogię z historią zamachowca z Berlina, sprawa imigranta wywołała burzliwą dyskusję. Jest on bowiem kojarzony z Anisem Amriego, który podobnie jak Tunezyjczyk został zwolniony z aresztu, po czym dokonał zamachu na targu bożonarodzeniowym w Berlinie.

Źródło: tvp.info, rp.pl

Wsparcie / darowizny