Niemcy w szoku. W berlińskiej podstawówce opanowanej przez dzieci imigrantów trzeba zatrudniać strażników do ochrony nauczycieli

9821
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Eksplozja przemocy ma miejsce w szkole podstawowej w Szprewadzie w Berlinie. Władze placówki zdecydowały się zatrudnić strażników, aby chronić personel oraz uczniów przed nimi samymi.  W roku 2017 w podstawówce odnotowano ponad 30 brutalnych „incydentów”. Do tej placówki przede wszystkim uczęszczają dzieci imigrantów, które stanowią około 99% populacji uczniowskiej.  Okazuje się, że środowisko imigrantów w szkolne jest bardzo agresywne, dlatego na jej terenie strażnicy będą obecni w godzinach 7:30-16, w celu utrzymania porządku.

 

Rolą strażników będzie zadbanie o to, aby życie dzieci z podstawówki przebiegało bez zakłóceń oraz przemocy. Nowy szef ochrony Masieh Jahn jest zdumiony poziomem agresji i przemocy wśród dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Można domniemywać, że agresję dzieci wynoszą wprost ze środowiska imigranckiego, w którym większość stanowią muzułmanie, a wśród nich przemoc domowa i wobec innych osób stanowi normę.

Źródło: derwesten.debild.del, voiceofeurope.com

Wsparcie / darowizny