Niemiecki podatnik finansuje syryjskiego uchodźcę, który ma dwie żony i sześcioro dzieci

1374
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)
Wsparcie / darowizny

Dokument o rodzinie syryjskiej, który pojawił się niedawno w niemieckiej telewizji „Spiegel” wywołał kontrowersje w tym kraju.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

32-letni Ahmad A. mieszka z dwiema żonami i sześciorgiem dzieci w dzielnicy Pinneberg. Jego druga żona miała zaledwie trzynaście lat, kiedy Ahmad poślubił ją w Syrii. Podczas gdy poligamia jest zabroniona w Niemczech, Ahmad mógł przywieźć swoją drugą żonę do Niemiec. Decyzja opierała się na fakcie, że jest matką czwórki jego dzieci. Mężczyzna nie rozumie kontrowersji, ponieważ jest pobożnym muzułmaninem i podąża za szariatem, co pozwala na poligamię.

Rodzina uciekła z stolicy Syrii w Aleppo w 2015 roku przez Grecję, Francję i Danię, a obecnie całkowicie korzysta z zasiłków.

Ahmad mówi, że zawsze chciał przyjechać do Niemiec: „Tu jest wsparcie. Dają nam świadczenia socjalne, dają nam ten dom. Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję, mamo Merkel. Jesteś jedyną osobą, która odczuła cierpienie Syryjczyków. Dziękuję także Niemcom, nawet jeśli są wśród nich rasiści. Niemcy doświadczyli wojny i okazali wielkie współczucie dla Syryjczyków „.

Źródło: voiceofeurope.com