Pakistan: Dom, w którym schroniły się córki Asi Bibi ostrzelany przez muzułmanów

581
Fot. Youtube.com/The Telegraph

Jak informuje Joseph Nadeem, przyjaciel rodziny Asi Bibi i szef Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie: „Boimy się. Ostrzelano bramę domu, w którym kilka dni temu się schroniliśmy. Wciąż otrzymujemy pogróżki i nieustannie musimy zmieniać miejsce zamieszkania. Poruszamy się jedynie po zmroku.”

Mężczyzna wraz z rodziną i córkami Asi Bibi, które ma obecnie pod swoja opieką, musiał uciec z domu rodzinnego. Asia Bibi, wraz z mężem przebywają w bezpiecznym miejscu chronionym przez siły rządowe. Uwolniono chrześcijanka nie spotkała się jednak jeszcze z córkami Eshą i Eisham. Jak mówi Nadeem: „Rozmawiamy z nią codziennie telefonicznie. Paradoksalnie to ona dodaje nam sił, mówiąc, że te trudne chwile szybko miną.”

Zaniepokojenie dotyczące sytuacji Asi Bibi wyraził dyrektor włoskiego biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, publikując na Twitterze nagranie, w którym dziwi się dlaczego losem prześladowanej chrześcijanki nie zainteresowała się żadna wspólnoto międzynarodowa ani państwo zachodnie.

Źródło: medianarodowe.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny