Pakistan: Koniec protestów przeciwko uwolnieniu Asi Bibi. Kobieta nie może opuścić kraju – co dalej z losem chrześcijanki?

2001
Fot. Youtube.com/The Telegraph

Saif-ul-Mulook to adwokat Asi Bibi, chrześcijanki uniewinnionej w związku z rzekomym bluźnierstwem przeciwko Mohamedowi. Mężczyzna w obawie o własne życie po otrzymaniu pogróżek ze strony muzułmańskich ekstremistów opuścił Pakistan. Asia Bibi do czasu ponownego rozpatrzenia wyroku uniewinniającego nie ma możliwości opuszczenia kraju.

Adwokat kobiety mówi, że nie może obecnie przebywać w Pakistanie, bowiem aby wciąż walczyć po stronie kobiety musi pozostać przy życiu. Miejsce pobytu chrześcijanki również pozostaje nieznane. Jak pisaliśmy już wcześniej, w związku z decyzją Sądu Najwyższego, o wypuszczeniu na wolność skazaną na śmierć,  na ulice Pakistanu wyszli islamscy ekstremiści.

Zwolennicy ugrupowania Tehreek-e-Labbaik Pakistan (TLP) domagali się ponownego rozpatrzenia sprawy, która zakończyła się uniewinnieniem Asi Bibi, otwarcie wzywając do powieszenia chrześcijanki, a także grozili śmiercią każdemu, kto będzie chciał pomóc w ucieczce z Pakistanu jej rodzinie.

Po ogłoszeniu porozumienia, w związku z którym chrześcijanka nie może opuścić Pakistanu do ponownego rozpatrzenia sprawy, protestujący ekstremiści opuścili ulicy i wrócili do domów. Jak twierdzi lider TLP, Pir Afzal Qadri: „Otwarcie przekazaliśmy rządowym przedstawicielom, że w przypadku popełnienia jakichkolwiek błędów ponownie wrócimy na ulice.”

Źródło: pch24.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny