Papież Franciszek zaatakował kraje przeciwne przyjmowaniu do Europy imigrantów, zarzucając im szerzenie „psychozy”

4479
Fot. Youtube.com
Wsparcie / darowizny

Papież Franciszek w rozmowie z agencją Reuters stwierdził, że Europa powinna dalej przyjmować imigrantów. Potępił również politykę USA i Donalda Trumpa w kwestii podejścia do nielegalnej imigracji i rozdzielania dzieci od rodziców przybyłych z Meksyku.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Papież odniósł się krytycznie do polityki Waszyngtonu twierdząc, że zgadza się ze stanowiskiem amerykańskich biskupów, którzy określili ją mianem „niemoralnej” oraz „sprzecznej z wartościami katolickimi”.

„Uważam, że nie można odpychać ludzi, którzy przybywają. Trzeba ich przyjąć, pomóc im, zatroszczyć się o nich, towarzyszyć im i zobaczyć, gdzie można ich umieścić.  Ale w całej Europie” – mówi papież, nawiązując do decyzji Włoch o nie przyjęciu imigrantów ze statku „Auqarius”.

Franciszek zaatakował także władze państw nie popierających nielegalnej imigracji i opierających się przyjmowaniu uchodźców na swoje ziemie: ” Niektóre rządy nad tym pracują, a ludzie ci muszą być ulokowani w najlepszy możliwy sposób. Wywoływanie psychozy nie jest lekarstwem. Populizm nie rozwiązuje problemów. Rozwiązanie przynosi przyjmowanie, nauka, rozwaga”.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

 

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas ostatnio wywiadami.