Polska: Polka przegrała batalię o córkę, 8-letnia dziewczynka została odebrana matce przez ojca Marokańczyka

8479
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Mohammed S., mieszkający we Włoszech Marokańczyk, wraz z kuratorem sądowym odebrał w poniedziałek 8-letnią Yasminę, która razem z matką uciekła z Włoch i zamieszkała w Nysie. Wszystko za zgodą polskiego sądu.

8-latka jest owocem związku Polki i Marokańczyka. Pomimo iż para się rozstała, włoski sąd  przyznał ojcu prawa do zajmowania się dzieckiem wspólnie z matką.

Jak twierdzi Polka, jej były partner znęcał się nad nią i starszym rodzeństwem Yasminy, jednak sąd we Włoszech prawomocnym wyrokiem uniewinnił Mohammeda S. od stawianych mu zarzutów, dlatego w ubiegłym roku kobieta bez zgody sądu i wbrew woli ojca wyjechała do Polski zabierając ze sobą dzieci.

Jak informuje portal nczas.com „Ojciec dziewczynki wystąpił do sądu w Nysie o wydanie mu dziecka na podstawie konwencji haskiej, uwzględniającej m.in. porwania rodzicielskie. Argumentował przy tym, że dziewczynka urodziła się we Włoszech i tam chodziła do szkoły. Sąd w Nysie przyznał rację Mohammedowi S. i nakazał Katarzynie N. wydanie dziecka ojcu.”

Polka odwoływała się od wyroku do Sądu Okręgowego w Opolu, ten jednak podtrzymał w mocy postanowienie sądu pierwszej instancji.

Jak twierdzi pełnomocnik prawny Marokańczyka „działanie jego klienta jest w pełni zgodne z prawem i stanowi realizację prawomocnego wyroku, gdyż termin dobrowolnego wydania dziecka minął 24 września.”

Źródło: nczas.com

 

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny