Polska: Syryjska rodzina znaleziona w ciężarówce z klimatyzatorami

838
fot. Afghanistan Matters, Constantin Mireanu of Romania. / flickr.com (CC BY 2.0)

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie kontroli samochodu ciężarowego, przewożącego klimatyzatory dowiedzieli się od kierowcy, że w trakcie jazdy, słyszał  wewnątrz naczepy głosy. Po zdjęciu plomb celnych i otwarciu naczepy, znaleźli wewnątrz syryjska rodzinę. Zdarzenie miało miejsce w Lipowicy (woj. Podkarpackie).

Już podczas wstępnych oględzin, funkcjonariusze zauważyli wyciągnięte w ich kierunku dłonie. Ze względów bezpieczeństwa, samochód został przekonwojowany do byłego przejścia granicznego w Barwinku.

Rodzina znaleziona wewnątrz samochodu to dwie osoby dorosłe i pięcioro dzieci (od 5 do 16 lat). Zatrzymani są w dobrej kondycji fizycznej. Pochodzą z Syrii i są narodowości kurdyjskiej. Ciężarówką próbowali przedostać się do Niemiec. Zostali tam umieszczeni po przekroczeniu granicy Turecko-Greckiej, przez dwóch nieznanych im przemytników, którzy przez przecięcie linek zabezpieczających plandekę pomogli dostać się im do środka. Jak twierdzą Syryjczycy, za możliwość dostania się do Niemiec, zapłacili 8 tysięcy euro.

Źródło: tvp.info

Obserwuj sioe.pl na Twitterze