Praga nieugięta. Rząd Czech nie chce imigrantów

1314
Fot. Youtube.com/Geopolityka

Premier Czech Andrej Babisz zdecydowanie odmówił przyjęcia do swojego kraju imigrantów twierdząc, że taka postawa tylko „zwiększa problem”.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Jak mówi Babisz: „Nasz kraj żadnych migrantów przyjmować nie będzie. Na posiedzeniu Rady Europejskiej przeforsowaliśmy zasadę dobrowolności zasadę dobrowolności w sprawie relokacji i tego będziemy się trzymać”.

Mężczyzna dodaje również, że  „przyjmowanie ludzi nie jest żadnym rozwiązaniem, a zwiększa problem, który mamy  w Europie”. Babisz zaznaczył także, jak ważna jest pomoc imigrantom na miejscu, w krajach, z których pochodzą: „Musimy pomóc migrantom w krajach ich pochodzenia poza granicami Europy, aby w ogóle nie wyruszali w drogę”.

Steffen Seibert, rzecznik rządu w Berlinie, potwierdził w sobotę, że Niemcy zadeklarowały przyjęcie 50 z 450 osób, które przybyły z Afryki do Europy. Podobne deklaracje złożyły rządy Hiszpanii i Portugalii. W tym samym czasie premier Włoch Giuseppe Conte poinformował, że rządy w Madrycie i Lizbonie także wyrażają zgodę na przyjęcie imigrantów z dwóch statków stacjonujących u wybrzeży Sycylii.

Stanowisko premiera Czech pokazuje, że rząd trzyma się  swoich postanowień i nie zamierza uginać się pod presją Unii Europejskiej przyjmując nielegalnych imigrantów.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny