Pruszków: Muzułmańskie dzieci odmówiły składania wyjaśnień policjantom, którzy „mieli czelność” zapytać o okoliczności wypadku

7433
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Jak poinformował portal WPR24.pl , wczorajszego ranka doszło do niegroźnego wypadku drogowego. Na ulicy Mickiewicza w Pruszkowie kierowca potrącił dwie małe dziewczynki. Wyznanie dzieci utrudniło przeprowadzenie dochodzenia w tej sprawie.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Portal WPR24.pl został poinformowany o sytuacji przez oburzonego czytelnika, który złożył donos na funkcjonariuszy. Nie spodobało mu się bowiem, że Ci mieli „czelność” zapytać małe muzułmanki o okoliczności wypadku.

Jak pisze czytelnik: „Policjanci nie mogą zrozumieć, że religia zabrania tym dziewczynkom rozmawiać z obcymi mężczyznami. Policjanci wypowiadają się bez poszanowania obcych religii, wręcz z pogardą o uchodźcach, mówiąc, że tu jest Polska i mają się podporządkować.”

Dziennikarze skontaktowali się z rzeczniczką prasową Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, Karoliną Kańką. Kobieta zdementowała doniesienia o winie policjantów. Pani rzecznik potwierdziła, że ofiarami wypadku są muzułmanki. Poinformowała również, że obu dziewczynkom udzielono pomocy medycznej.

Policjanta zapewniła: „Najstarsza siostra, opiekunka dzieci, nie chciała rozmawiać z funkcjonariuszami. Osoba postronna, u której zamieszkuje rodzina, poinformowała policjantów, że kobieta nie może z nimi rozmawiać ze względu na swoje wyznanie. Na miejsce została więc wezwana funkcjonariuszka policji. Chwilę przed jej przybyciem na miejscu wypadku pojawił się ojciec dzieci. Każdy policjant ma obowiązek szanować narodowość, wyznanie i poglądy polityczne drugiego człowieka. Przechodzimy w tym celu odpowiednie szkolenia. Z ust policjantów interweniujących przy ul. Sienkiewicza nie padły słowa, o których wspominają państwa czytelnicy”

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny