Rozmówczyni „Wyborczej”, 74-letnia Pani Maria nie boi się już islamu: „Dowiedziałam się mnóstwa ciekawych informacji i całkowicie zmieniłam zdanie o uchodźcach”

14683
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Portal kobieta.gazet.pl, opublikował artykuł o nazwie: „61-letni pan Roman przejechał na rolkach 3200 km w 28 dni. „Ambicja nie pozwalała mi odpuścić” [DOJRZALI WSPANIALI]”. Możemy w nim znaleźć mnóstwo fantastycznych historii seniorów, którzy brali aktywny udział w zajęciach organizowanych przez uniwersytet trzeciego wieku, a są to m.in. wykłady, seminaria, konwersatoria, lektoraty języków obcych, warsztaty artystyczne, kursy, szkolenia, wycieczki itp.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

„Wyborcza” przeprowadziła z kilkoma seniorami krótkie wywiady, w których opowiadają oni o wspaniałych rzeczach, jakimi zajmują się obecnie. Wśród respondentów nie zabrakło również osoby, która dzięki udziałowi w wykładach z historii, religioznawstwa i podstaw islamu całkowicie zmieniła zdanie na temat muzułmanów i przestała się bać imigrantów: „To był czas, kiedy zaczęto nas straszyć islamem i terrorystami, a ja chciałam wiedzieć, czym tak naprawdę jest ten islam. Dowiedziałam się mnóstwa ciekawych informacji i całkowicie zmieniłam zdanie o uchodźcach. Uważam, że nie powinniśmy się od nich odcinać, bo wcześniej czy później oni i tak do nas trafią, ale nie po to, żeby nam tu dżihad zrobić, tylko dlatego, że będą potrzebować naszej pomocy. Oni zresztą, też nam będą mogli pomóc, bo społeczeństwo się starzeje, młodych nie przybywa, a ktoś musi pracować.” – mówi 74-letnia Pani Maria.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny