Salvini żąda od Macrona wyjaśnień dotyczących potajemnego przerzucania zatrzymanych imigrantów na włoską stronę granicy

1575
Fot. Facebook.com

Matteo Salvini, włoski minister spraw wewnętrznych i wicepremier, zażądał w poniedziałek wyjaśnień dotyczących piątkowego incydent, dotyczącego poruszających się służbową furgonetką francuskich żandarmów, którzy zostali przyłapani na pozbywaniu się z pojazdu dwóch imigrantów w lesie w pobliżu granicy w okolicy Claviere, w prowincji Turyn.

Zdarzenie miało miejsce około 2 km. od francuskiej granicy. Świadkowie zdarzenia (włoscy policjanci) zrobili zdjęcia tablicy rejestracyjnej pojazdu. Przez weekend potwierdzono, że jest on własnością francuskiego MSW. Podrzuceni Włochom migranci pochodzą z Afryki.

Jak mówi Salvini: „Czekam na wyjaśnienia i postępy. Nie chcę mi się wierzyć, że Francja Macrona wykorzystuje swoją policję do tajnego przerzucania migrantów do Włoch. Ale jeśli ktoś naprawdę myśli, że może wykorzystać nas jako europejski obóz dla uchodźców, łamiąc prawo, granice i porozumienia, popełnia wielki błąd. Żądamy wyjaśnień przede wszystkim od tych, którzy głoszą nam kazania każdego dnia i nie obchodzi nas, kto to jest. Proszę mojego kolegę Moavero, aby poprosić o wyjaśnienia od ambasadora.”

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny