Schulz ponownie uderza w Polskę oraz Węgry, ale także i Austrię, grożąc konsekwencjami finansowymi za nieprzyjęcie islamskich „uchodźców”

1710
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Martin Schulz udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi „Bild”, w którym grozi Polsce, Węgrom i Austrii konsekwencjami finansowymi za postawę wobec islamskich „uchodźców”. Lider SPD przekonuje, że kryzys migracyjny nie jest tylko problemem Niemiec oraz państw, które zgodziły się na przymusową relokację islamskich „uchodźców”, ale całej Unii Europejskiej.

Schulz stwierdził, że „Nie może być tak, że kilka państw członkowskich, takich jak Niemcy, czyni wielkie wysiłki, a inne nie chcą przyjąć nawet jednego uchodźcy”, dodał także, że: „Płacimy, ponosimy koszty związane z uchodźcami, tymczasem niektóre rządy państw odmawiają przyjęcia uchodźców”.

Szef SPD grozi także, iż w związku z ogromnymi kosztami finansowymi, ale także społecznymi, które ponoszą Niemcy, w przyszłym budżecie unijnym Republika Federalna Niemiec może zmniejszyć kwoty wpłacane do unijnego budżetu. Ponadto dodaje, że: „Unia jest wspólnotą praw, nie jest supermarketem, gdzie każdy może wybrać to, co mu pasuje”.

Należy spodziewać się w nadchodzących tygodniach zwiększenia nacisków na Polskę oraz Węgry w sprawie wymuszenia zgodny na przymusową relokację muzułmańskich „uchodźców”.

Źródło: „Bild”, wmeritum.pl, dorzeczy.pl 

AC