Stu francuskich intelektualistów ostrzega przed islamskim totalitaryzmem

788
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Gazeta „Le Figaro” 19 marca tego roku, opublikowała opinię stu francuskich intelektualistów, dotyczące potępienia islamskiego totalitaryzmu. Sygnatariuszami są najwybitniejsi francuscy profesorzy, dziennikarze, prawnicy, filozofowie, a także ex-muzułmanie, znani w kraju z głoszenia poglądów politycznych od prawicy po lewicę.

Oto niektóre z wypowiedzi, w tłumaczeniu z angielskiego przekładu Leslie Shawa, współpracownika Clarion Project:

„Islamistyczny totalitaryzm stara się zyskać popularność wszelkimi możliwymi środkami i przedstawia się jako ofiara nietolerancji. Tę strategię pokazano kilka tygodni temu, kiedy związek nauczycieli, SUD Education 93, zaproponował kurs szkoleniowy, który obejmował warsztaty o państwowym rasizmie, na które biali ludzie nie mieli wstępu.”

„Czy islamizm chce także segregować francuskich muzułmanów, wierzących lub nie, którzy akceptują demokrację i chcą żyć z innymi? Kto będzie decydował za kobiety, które odmawiają przebywania w zamknięciu? Jeśli chodzi o innych, którzy podobno nie zasługują na ochronę, czy będą trzymani pod kluczem w obozach dla „dominujących?”

„Ten nowy separatyzm szerzy się pod przebraniem. Stara się wydawać dobry i łagodny, ale w rzeczywistości jest bronią w politycznym i kulturowym podboju w służbie islamizmu.”

Całość możecie znaleźć tutaj.

Źródło: racjonalista.tv, jihadwatch.org, listyznaszegosadu.pl

Obserwuj sioe.pl na Twitterze