Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dziewczynki do 10 lat, są sprzedawane za 165$

13668
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Część jazdyek i chrześcijanek podjęła walkę o wolność z bronią w ręku. Sprzedawane jako niewolnice seksualne, palone żywcem, poddawane okrutnym torturom, prześladowane – taki los funduje kobietom na Bliskim Wschodzie Państwo Islamskie.

Abu Bakr al-Baghdadi dwa tygodnie po zdobyciu Mosulu, określił pozycję kobiet na Bliskim Wschodzie, sprowadził je na margines społeczny. Chrześcijanki i jazydki, jako niewierne są poddawane niewyobrażanym torturom, a muzułmanki, które nie chcą podporządkować się nowym zasadom, są karane za brak posłuszeństwa.

Państwo Islamskie postanowiło wprowadzić brutalne prawo szariatu. Chrześcijanom i jazydom proponuje się przejście na islam, ci którzy nie zdecydowali się na ten kompromis są rozstrzeliwani, a ich kobiety gwałcone na oczach mężczyzn jeszcze przed ich śmierciom.

Pozostałych wciela się do szkół-garnizonów, w których radykalni muzułmanie szkolą dżihadystów-samobójców, mają oni przejść na islam i działać w szeregach Państwa Islamskiego. Osoby, które stawiają opór spotyka kara. Mężczyzn wywozi się do katorżniczej pracy w kopalniach, a kobiety są sprzedawane jako niewolnice seksualne.

Do opinii publicznej wyciekł „cennik” takich niewolnic. Najdroższe są dziewczynki do 10 lat (165 dolarów), cena kobiet do 20 roku życia jest już niższa (124 dolary), im starsza kobieta tym „taniej” można ją nabyć. Państwo Islamskie zaplanowało również przeznaczenie staruszek, są one żywymi bankami krwi w szpitalach ISIS.

Kobiety, które stawiają opór swoim nowym właścicielom są poddawane niewyobrażalnym torturom, gwałty, bicie, głodzenie, przetrzymywanie ze zdechłymi zwierzętami, wybijanie zębów czy wyrywanie paznokci to tylko namiastka kar, którym poddawane są niewierne swoim panom kobiety.

Źródło: tysol.pl