Szwecja: Odwołano tradycyjny świąteczny koncert. Szwedzi nie chcą „urazić” muzułmańskich imigrantów swoimi wieloletnimi tradycjami

7322
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Jak donosi SVT, szwedzki świąteczny koncert „Oh Holy Night” emitowany w co roku w wigilię w tv został odwołany. Szwedzi nie chcą bowiem „urazić” muzułmańskich imigrantów długoletnimi tradycjami zakorzenionymi w kraju.

Jest to jeden z wielu ukłonów narodu szwedzkiego skierowanych w stronę muzułmańskich imigrantów, już wcześniej Szwedzi umieścili kobietę w hidżabie w kalendarzu adwentowym, odwołali tradycyjny występ chórów studenckich w telewizji w Valborg w szwedzkie święto wiosny, dyrektorzy zabronili również uczniom machania szwedzką flagą w dniu ukończenia szkoły.

Jak podaje portal nczas.com, w czasie kiedy tradycyjne Szwedzkie zwyczaje odchodzą do lamusa, państwo promuje kulturę muzułmańską i bliskowschodnie zwyczaje. W dzień najważniejszego Szwedzkie święta jakim jest dzień przesilenia letniego TV4 postanowiła pozwolić kobiecie w hidżabie nauczyć Szwedów, jak prawidłowo gotować kebab. W kilku szwedzkich miastach ramadan obchodzony jest podczas publicznych imprez, władze dopuścili publicznie islamskie wezwanie do modlitwy przez Muezzinów, a jednocześnie zabraniają kościołom chrześcijańskim dzwonić w dzwony.

Źródło: nczas.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny